18:06, pet, 26. Apr

Maribor NKBM: Helios Domžale

Minulo soboto je bila v Dvorani Tabor je odigrana tekma 15. kroga prve slovenske košarkarske lige Telemach.
Mariborčani so igrali proti prvo uvrščeni ekipi Helios Domžale. Kljub favoriziranim gostom pa so domačini vključno z novo okrepitvijo Janom Močnikom že v prvi četrtini dokazali svojo kvaliteto, v treh minutah obrnili rezultat s 2:7 na neverjetnih 21:12, zadovoljili svoje občinstvo in vzporedno s tem zanesljivo zmagali prvo četrtino. Največjo zaslugo za to lahko pripišemo Mihi Fonu, ki je na celotni tekmi dosegel 20 točk, od tega 8 že v prvi četrtini. Domžalčani so vsekakor naleteli na presenečenje, vendar so se mu dobro odzvali. V nadaljnjih minutah so prikazali boljšo igro, kljub temu pa so jim bili Mariborčani vselej tik za petami. Še sekundo pred koncem srečanja so gostje vodili zgolj z dvema točkama, končni izid pa je bil 71:75 za Domžale, ki z 28 točkami ostajajo na vrhu lestvice, ekipa Maribora NKBM pa je z 19 točkami zdrsnila na deveto mesto.