5:35, nedelja, 09.02.2025
Maribor
temperature icon -0°C

VRHUNSKO: Anže Lanišek na stopničkah

VIR: SloSki Nordic team

Najboljši slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek (284,9 točke), vodilni po prvi seriji tekme svetovnega pokala v nemškem Willingenu, je na koncu zasedel drugo mesto.

Za štiri točke ga je v finalu premagal vodilni v pokalu to zimo, Avstrijec Daniel Tschofenig. Prvič to zimo je v “top 10” končal tudi Lovro Kos (258,3), ki je bil deveti.

Do točk štirje Slovenci

Do točk sta danes v Nemčiji prišla še dva slovenska skakalca. Timi Zajc (251,5 točke) je končal na 13. mestu, prvič v karieri pa se je med dobitnike točk z 29. mestom vpisal tudi Rok Oblak (211,1).

Med peterico Slovencev je brez finala presenetljivo ostal zmagovalec minule tekme v poletih v Oberstdorfu, Domen Prevc, ki je bil v prvi seriji 31.

V nedeljo skakalce čaka še ena tekma na tej napravi, preden odletijo v ZDA. Prva serija se bo v nedeljo začela ob 16. uri.
VIR: STA

Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Anketa

Kako ste zadovoljni z novimi linijami javnega potniškega prometa v Mariboru?

Loading ... Loading ...