Vlada je začasni nadzor na meji s Hrvaško in Madžarsko podaljšala še za šest mesecev, do 21. decembra 2026.
Ukrep velja od oktobra 2023, razlog za podaljšanje pa ostajajo nestabilne varnostne razmere v Evropi in širšem mednarodnem okolju.
Med razlogi vlada izpostavlja vojno v Ukrajini, razmere na Bližnjem vzhodu, hibridne grožnje, nezakonite migracije in delovanje čezmejnih kriminalnih mrež.
Ob tem poudarjajo, da bodo razmere še naprej spremljali z namenom vrnitve k območju brez nadzora, ko bodo to dopuščale varnostne okoliščine.






