Ta četrtek, 8. februarja praznujemo Prešernov dan. Praznik, ki je posvečen utemeljitelju slovenske poezije Francetu Prešernu. Hkrati pa letos obeležujemo 100. obletnico smrti Ivana Cankarja, enega najbolj znanih ustvarjalcev slovenske proze. S posebno slovesnostjo so se obema poklonili v Hočah.
Danes je samoumevno, da govorimo, pišemo in beremo svoj materni jezik, a Prešeren je bil tisti, ki je sredi 19. stoletja slovenščino postavil ob bok svetovnim velikanom. V tej luči so tudi obiskovalci slovesnosti v Hočah poudarili zakaj je treba negovati njegovo jezikovno dediščino. Preverite v videu.
Vsak na svoj način je začutil pomen razvoja slovenskega jezika, poezije in književnosti. Poklon njej in njim pa so pripravili člani lokalnega, kulturno-umetniškega društva, ki so združili poklon Prešernovemu dnevu ter 100. obletnico Cankarjeve smrti. Podrobnosti nocoj ob 18.30 na BK TV.