6:34, ponedeljek, 16.06.2025
Maribor
temperature icon 18°C

VIDEO: Škoda v Lovrencu na Pohorju se približuje trem milijonom evrom

Minulo nedeljo smo poročali o hudourniških poplavah v Lovrencu na Pohorju. Zaradi močnih nalivov je podivjal potok Radoljna. Posledice, škoda je več milijonska, smo si ogledali tudi mi.

Stanovalci, ki živijo tik ob Radonlji so prestrašeni, a hvaležni, da njihova bivališča niso bila deležna večje škode. Odragirali so pravočasno.

Takoj je posredovala tudi civilna zaščita, ki je stanovalce pozvala naj zapustijo svoje domove, dokler se situacija ne umiri.  Jožefa Kuhar komaj zadrži  solze in opiše občutke ob tem, ko je voda podivjala.

Verodostojnih poročil še ni, direkcija za voda je ocenila, da škoda znaša več kot dva milijona evrov. Končna ocena bo znana čez nekaj tednov, župan ocenjuje, da se škoda bliža trem milijonom evrom.

“Ceste ni odnašalo samo ob potoku, temveč tudi širše,” pove in doda, da občani nenehno sporočajo škodo. Vodovodi so sanirani, vodovodna oskrba ne trpi, je pa še vedno potrebno prekuhavanje. Nekateri so bili odrezani od sveta, tem so vzpostavili zasilne poti.

Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Anketa

Ali menite, da bi morale šole imeti bolj stroge varnostne ukrepe?

Loading ... Loading ...