V sklopu Evropskega tedna boja proti raku sta Društvo za boj proti raku Štajerske Maribor in Lions klub Maribor Zarja Oddelku za onkologijo UKC Maribor predala donacijska sredstva v skupni vrednosti več kot 27.000 evrov.
Društvo za boj proti raku Štajerske Maribor (DBPR Štajerske Maribor), z 43-letno tradicijo delovanja, je najstarejša aktivna nevladna organizacija v Sloveniji na področju raka in njegove preventive. Skupaj z desetimi drugimi regionalnimi društvi deluje pod okriljem Zveze slovenskih društev za boj proti raku (Zveza).

V zadnjih dveh letih društvo kot pobudnik humanitarne modne revije Roza oktober in moška moda uspešno polni Kazinsko dvorano SNG Maribor ter na inovativen način ozavešča javnost o priporočilih Evropskega kodeksa proti raku.
Leta 2024 se je DBPR Štajerske Maribor odzvalo pobudi onkoloških bolnic Polone Selič Zupančič in Klavdije Kokol ter sprožilo skupno dobrodelno akcijo ONKO MB za zbiranje sredstev za potrebe mariborske onkologije. V okviru te akcije so zbrali 25.037,55 evra, ki bodo namenjeni nakupu opreme za novi oddelek onkologije.

K sodelovanju so povabili tudi Lions klub Maribor Zarja, ki je s svojo podporo in z zbiranjem sredstev preko SMS-sporočil prispeval dodatnih 2.310 evrov.