16:40, ponedeljek, 08.06.2026
Maribor
temperature icon 28°C

Slovenski šport zavit v črnino, umrl nogometaš

VIR: Pixabay.com/slika je simbolična

Z Obale je prišla žalostna novica o smrti Andreja Želka, ki je umrl v 57. letu starosti.

Bil je pomemben slovenski nogometaš, ki je pustil pečat v 1. SNL. V dresu Izole je v prvi sezoni samostojne Slovenije dosegel 11 zadetkov na 40 tekmah, kar mu je prineslo prestop v Olimpijo, s katero je osvojil državni naslov in pokal.

Na 23 tekmah za Olimpijo je dosegel en gol, in sicer na večnem derbiju proti Mariboru. Kasneje se je vrnil v Izolo, nato pa igral tudi za Primorje v Ajdovščini.

Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Anketa

Ste zadovoljni s predlaganimi ministri nove vlade?

Loading ... Loading ...