Slovenka je po lepotnem posegu v Turčiji doživela hude zdravstvene zaplete in je po neuradnih informacijah v življenjski nevarnosti.
Po podatkih naj bi šlo za liposukcijo, kjer so med možnimi zapleti poškodbe notranjih organov in krvavitve, poroča 24ur.com.
Estetski kirurg Peter Zorman opozarja, da lahko liposukcija v redkih primerih povzroči resne zaplete, še posebej pri obsežnejših posegih, kjer se odstrani več litrov maščobnega tkiva. Primeri zapletov pri Slovencih po lepotnih posegih v tujini niso redki, vključno z okužbami in nepopravljivimi poškodbami.
Zorman in drugi strokovnjaki opozarjajo, da nižja cena ne sme biti odločilna, ter svetujejo preverjanje usposobljenosti kirurga, standardov klinike in možnosti obravnave zapletov, navaja 24ur.com.













