2:43, sreda, 17.06.2026
Maribor
temperature icon 16°C

Pozor! Več ljudi nasedlo na lažna SMS-sporočila in izgubilo denar

Slika je simbolična. Vir: Pixabay.com

Mariborski policisti so prejeli več klicev občanov o prejetih SMS-sporočilih, v katerih domnevno “slovenska prometna policija” obvešča o storjenem prometnem prekršku in napotuje na prijavo na spletno stran. Nekaj ljudi se je odzvalo in izgubilo denar.

S PU Maribor sporočajo, da se je občanka z območja Maribora odzvala na takšno sporočilo, vpisala je občutljive osebne, oziroma bančne podatke, nakar je bila iz njenega transakcijskega računa izvedena transakcija v višini dobrih 600 evrov. V drugem primeru iz Maribora pa je oškodovanec moški, pri katerem je bila po vpisu občutljivih podatkov izvedena transakcija v višini 2.900 evrov. Občanke iz območja Lenarta pa je isti način izgubila 700 evrov.

Lažna sporočila vodijo do lažnih spletnih strani

“Opozarjamo, da gre za lažna SMS sporočila, katerih avtor ni slovenska policija. Slovenska policija kršiteljev cestnoprometnih predpisov nikoli ne obvešča preko SMS sporočil. Tovrstna lažna SMS sporočila so običajno poslana z namenom, da se prejemniki prijavijo v lažne spletne strani, na lažne račune vplačajo določene zneske ali pa storilcem posredujejo osebne in bančne podatke. Na podlagi tega lahko v nadaljevanju pride do oškodovanja prejemnikov sporočil,” razlagajo na PU Maribor.

Ne odzovite se, sporočilo pa izbrišite

“Prejemnikom takšnih SMS obvestil svetujemo, da se nanje ne odzivajo, na ponujena spletna mesta ne vpisujejo nobenih osebnih ali bančnih podatkov, SMS obvestilo pa izbrišejo,” so zapisali na PU Maribor.

Prijava na policijo

“Če je že prišlo do oškodovanja, lahko zadevo prijavijo na najbližji policijski postaji ali elektronsko preko e-naznanila kaznivega dejanja, zaključujejo.

 

Nekaj foto utrinkov
Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Anketa

Kako zaskrbljeni ste zaradi vse pogostejših vremenskih ujm?

Loading ... Loading ...