Bralec nas je obvestil, da je v UKC Maribor ponovno prišlo do težav s pitno vodo. Zato nas je zanimalo, kakšne težave so bile zaznane pri kakovosti vode in kaj je razlog za to, da voda trenutno ni pitna?
Prav tako smo se na njih obrnili z vprašanjem, kakšni ukrepi so bili uvedeni, da bi zagotovili varnost pacientov in zaposlenih.
Iz UKC Maribor so nam odgovorili: “V UKC Maribor se s strani Službe za oskrbo in vzdrževanje izvajajo razna vzdrževalna dela (servis hidropostaj, servis črpalk in druga redna vzdrževalna dela na notranji vodovodni napeljavi).”
V nadaljevanju so pojasnili: “Ker v času izvedbe vzdrževalnih del prihaja do motene oskrbe z vodo (zapiranje tople in hladne vode) se za zaposlene in paciente zagotovi ustekleničena pitna voda ter razni napitki v obliki čaja, bele kave. Vzdrževalna dela potekajo v nočnem času.”






