Včeraj smo poročali o hudi nesreči deklice pri sankanju. Obrnili smo se na Roglo – Unitur d.o.o., kjer so nam dejali: “V Uniturju obžalujemo vsakršno nesrečo ter iskreno sočustvujemo s poškodovano deklico in njenimi bližnjimi.”
Nesreča pri sankanju se zgodila v večernih urah, izven obratovalnega časa smučišča. Na zadnjem delu smučarske proge Jurgovo. “Gostje, ki bivajo v zasebnih namestitvenih kapacitetah, so se po tem, ko se je smučišče zaprlo ter se je smučarska proga pripravila za naslednji dan, sankali na smučarski progi. Slednja je namenjena zgolj smučarjem ter je urejena, označena in opremljena z varovalno opremo v skladu z Zakonom o varnosti na smučišču,” so zapisali.
Mladoletna deklica v življenjski nevarnosti po nesreči na sankanju na območju PU Maribor
Najmanj 5 reševalcev in 5 nadzornikov
V skladu z obratovalnim dovoljenjem službo za reševanje in nadzor na smučišču Rogla hkrati izvaja najmanj 5 reševalcev in 5 nadzornikov. Ti so usposobljeni, opremljeni in označeni, kot to nalaga Zakon o varnosti na smučiščih. “Reševalno službo v skladu z veljavno zakonodajo zagotavljamo vsak dan med 9. in 16. uro ter v času nočne smuke. Od četrtka do nedelje, med 17. in 21 uro, na progah Jasa in Košuta. V terminih, ko se pričakuje povečan obisk (vikendi, šolske počitnice, prazniki), je število reševalcev na smučišču prilagojeno pričakovanemu obisku. Izven obratovalnega časa smučišča reševalna ekipa ni prisotna.”
Varnost obiskovalcev in zaposlenih je vedno naša prednostna naloga. Zato dosledno izvajamo varnostne ukrepe, med drugim jasno označujemo prepovedana območja in opozarjamo na spoštovanje pravil, pojasnijo.
Ob tem dogodku znova pozivamo vse, da upoštevajo varnostna navodila ter spoštujejo omejitve gibanja, saj so ta ukrepi namenjeni zagotavljanju varnosti vseh in bomo le-tako lahko zmanjšali možnost podobnih nesreč v prihodnje, še pojasnijo.
Poškodovani deklici želimo čim uspešno in hitro okrevanje, njenim bližnjim pa veliko moči in pozitivnih misli, zaključijo.