20:34, torek, 13.01.2026
Maribor
temperature icon 0°C

Oddaja Prelet tedna (27. 12. 2025)

Na spodnji povezavi si lahko ogledate oddajo Prelet tedna od 22. do 28. decembra 2025.

V Preletu tedna boste izvedeli, da je Občina Videm prejela skoraj 1,7 milijona evrov za nov vrtec, čeprav še nima gradbenega dovoljenja. V Mariboru je včeraj zagorelo stanovanje na Korčetovi ulici 12.  V Pesnici in Lenartu so božični koncerti znova pritegnili številne obiskovalce z glasbo, mažoretami in filmskimi melodijami. V Majšperku je Tina Bregant predstavila svojo knjigo o razvoju možganov. V Cirkulanah pa je Božiček poskrbel za praznično vzdušje med otroki. Podjetje i-Vent pa ostaja generalni sponzor Odbojkarskega kluba i-Vent Maribor. Na koncu prvega dela oddaje bosta gledalcem voščila župana Občine Hoče-Slivnica in Občine Radlje ob Dravi,

V Preletu tedna boste videli tudi reportažo izjemnega gala koncerta Tamburaškega orkestra KUD Majšperk s Heleno Blagne, otroki in solisti. V Slovenskih goricah je Damjan Murko ob diamantni poroki svojih starih staršev poudaril, da sta mu vzor, dogodek pa je bil poln čustev in simbolike. V Sveti Trojici še vedno poteka Zimska pravljica s prazničnimi jaslicami, koncerti in božičnim marketom. Amir Suljić s prostovoljci je poskrbel za božično pogostitev za več kot 600 ljudi in jim pomagal pokriti tudi nekaj položnic. Praznično vzdušje so popestrile tržnice in lokalni dogodki v Poljčanah, Vuzenici ter vožnje s starodobnimi traktorji v občinah Rače–Fram in Hoče-Slivnica. Ob koncu drugega dela bodo še voščila župana Občine Lenart, županja Občine Muta in župan Občine Radenci.

Pred prazniki je Božiček obiskal Sveto Trojico, razveselil otroke, poklepetal z njimi in jim dal darila ter s posebnim zvončkom preveril, kako pridni so bili. Na Muti in Destrniku sta bila praznična koncerta Pihalnega orkestra Muta in Moške komorne skupine KD Destrnik, dopolnjeni z otroškimi zbori in razstavami likovnih del. Božični bazar na Bregu je navdušil družine s čarodejem Samom Sebastianom, stojnicami lokalnih ponudnikov in prazničnim vzdušjem. V Svečini in na Muti  so otroci, starši in vzgojiteljice ustvarili čarobne decembrske trenutke, v Gorišnici pa so v Zamušanih postavili jaslice in okrasili božično drevo. Na koncu bodo gledalcem voščili županja Destrnika, župan Gorišnice in župan Dupleka.

Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Anketa

Ali ste si za novo leto zadali novoletne zaobljube?

Loading ... Loading ...