8:10, torek, 12.05.2026
Maribor
temperature icon 13°C

Od mostu do rušitve: Markovci v primežu infrastrukturnih sprememb

FOTO: Občina Markovci

Dravske elektrarne Maribor med Markovci in Novo vasjo zaključujejo obnovo mostu na lokalni cesti, ki predstavlja pomembno prometno povezavo za krajane. Gradbena dela so v zaključni fazi, dokončanje pa je predvideno v drugi polovici aprila.

Kljub temu odprtje mostu še ni samoumevno, saj bo to možno šele po opravljenem tehničnem pregledu in pridobitvi uporabnega dovoljenja pristojnega organa. Vrednost investicije znaša približno 650 tisoč evrov.

Pod jezom nastaja nova struga – ribja steza

Sočasno z obnovo mostu poteka tudi obsežen naravovarstveni projekt pod zapornicami Ptujskega jezera. Gre za gradnjo ribje steze, ki bo omogočila nemoteno selitev rib mimo jezu Markovci. Skoraj 800 metrov dolga nova struga bo sonaravno oblikovana, z utrjeno strugo iz kamna in zatravljenimi brežinami, s čimer posnemajo naravne razmere rečnega toka. Projekt je ocenjen na okoli dva milijona evrov in poteka skladno s terminskim načrtom.

Odločitev o rušitvi starega športnega objekta

Pomembne spremembe se obetajo tudi v središču Markovcev. Občinski svet je potrdil pridobitev brezplačne stavbne pravice, ki občini omogoča rušitev starega športnega objekta v lasti športnega društva. Objekt je v slabem stanju, rušitev pa bo izvedena v skladu z zakonodajo. Občina pri tem poudarja, da stavbna pravica ne posega v lastništvo zemljišča, temveč omogoča zgolj izvedbo postopka.

Kaj bo nastalo na izpraznjeni lokaciji?

Prihodnja ureditev prostora po rušitvi še ni dokončno določena. Del občanov se zavzema za ureditev trga v bližini stanovanjskih blokov, drugi menijo, da bi bila primernejša športna vsebina. Občina hkrati načrtuje večje športno območje pri pokopališču, kjer pa se še vedno dogovarja z lastniki zemljišč o odkupu parcel. Jasnejša slika bo znana po zaključku pogovorov in nadaljnjih odločitvah občinskega sveta.

Več v Občinskem informatorju na BK TV.

Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Anketa

Na katerem področju si v Mestni občini Maribor želite največ razvoja?

Loading ... Loading ...