14:57, pet, 19. Apr

Dramatičen razplet tekme v Mariboru

Spremljali smo 11. krog 1. slovenske košarkarske lige Telemach in sicer dvoboj med Mariborom NKBM in ekipo iz Košarkarskega kluba Rogaška.
Na papirju boljši možje iz Rogaške Slatine v Mariboru niso opravičili svojega drugega mesta na lestvici. V Maribor so prišli motivirani z glasno podporo iz tribun, dvorano tabor pa so zapustili s sklonjenimi glavami.
Pri Mariborčanih je najbolj blestel Ramo rizvič, ki je dosegel 26 točk. Domači so večino tekme vodili, v zadnjo četrtino pa sta ekipi pristopili izenačeno z rezultatom 57:57. Gostje so slabe pol minute pred iztekom tekme vodili z 78:77, nakar je sledila osebna napaka Miljkoviča nad Rizvičem. Rizvič je premagal pritiske s tribun, zadel oba prosta meta in domačim priigral četrto zmago, veselje na tribunah in igrišču je bilo na vrhuncu.
Mariborčani posledično zasedajo 6. mesto lige Telemach, Slatinčani ostajajo na drugem mestu, vrh lestvice pa pripada Domžalčanom.