14:00, pet, 19. Apr

Vodilni mariborski futsalisti prišli do dodatnih treh točk

V 1. SFL so v petek zvečer odigrali vseh pet tekem 15. kroga. Najvišjo zmago so dosegli futsalisti Dobovca Pivovarne Kozla. Do treh točk so prišli tudi vodilni Mariborčani. Obe omenjeni ekipi pa v 16. krogu čaka derbi, medsebojna tekma v Rogaški Slatini.

Tekma Proen MB: KMN Iplast Kobarid 2016.

Varovanci trenerja Dobovca Kujtima Morine so z 12:0 slavili v Benediku, Denis Totošković je dosegel štiri gole, Kristjan Čujec tri.

Mariborčani so do 12. minute iskali pot do mreže vratarja Nika Logarja, ki ga je najprej matiral srbski reprezentant Miloš Stojković, ki je tekmo sklenil z dvema zadetkoma in za končnih 4:1. Častni gol za goste je prispeval Aljaž Kusterle.

Treh točk in najvišje zmage sezone so se veselili Sevničani, ki so z 8:1 odpravili Ivančno Gorico. Led je z dvema goloma prebil Gregor Pešec, ki je lani še igral v Ivančni Gorici, zdaj pa je Dolenjce načel. Piko na i je s prvima goloma v 1. SFL ob koncu srečanja postavil Matej Dimc.

Tekma na Vrhniki se je končala z delitvijo točk, 3:3 je bilo med Silikom Mkeršmanc in FC Litijo. Domačini so hitro povedli 2:0, brata Gašper in Nejc Vrhovec sta ob pomoči Boruta Ručne poskrbela za preobrat. Vrhničani pa so po zaslugi Aljaža Končana v 40. minuti izenačili za dragoceno točko.

Pomembno zmago so vknjižili igralci KMN Bronx Škofije, ki so bili s 3:1 boljši od FSK Stripyja. Dejan Bojkič je pri šestih golih v tej sezoni, zadel pa je na zadnjih petih zaporednih tekmah. Luka Kanc, novopečeni reprezentant, je v 28. minuti znižal na 2:1, a je prav Bojkič z zadetkom potrdil zmago škofjotov.

* 1. SFL, 15. krog:
FutureNet Maribor – KMN Oplast Kobarid 4:1 (3:0)
1:0 Stojković (12.), 2:0 Turk (16.), 3:0 Stojković (18.), 3:1 Kusterle (23.), 4:1 Jurić (29.)

Benedikt avtodeli Džauš – Dobovec Pivovarna Kozel 0:12 (0:5)
0:1 Čujec (4.), 0:2 Duščak (10.), 0:3 Čujec (11.), 0:4 Totošković (14.), 0:5 Totošković (21.), 0:6 Čeh (22.), 0:7 Duščak (25.) 0:8 Totošković (30.), 0:9 Cesarec (32.), 0:10 Čujec (34.), 0:11 Totošković (38.), 0:11 Fetić (39.)

KMN Sevnica – FC Ivančna Gorica 8:1 (5:0)
1:0 Pešec (4.), 2:0 Pešec (12./6-m), 3:0 Bučar (13.), 4:0 Račič (14.), 5:0 Martič (17.), 5:1 Kotar Ž.(26.), 6:1 Žičkar (28.), 7:1 Dimc (29.), 8:1 Dimc (38.)

Siliko Mkeršmanc – FC Litija 3:3 (2:1)
1:0 Končan (7.), 2:0 Muratagić (15.), 2:1 Vrhovec G. (19.), 2:2 Ručna (29.), 2:3 Vrhovec N. (32.), 3:3 Končan (40.)

KMN Bronx Škofije – FSK Stripy 3:1 (2:0)
1:0 Bojkič (9.), 2:0 Kolar (10.), 2:1 Kanc (28.), 3:1 Bojkič (29.)