07:46, tor, 16. Apr

Ilka Štuhec 8. na superveleslalomu v Areju

Američanka Mikaela Shiffrin, ki velja za najboljšo alpsko smučarko zadnjih nekaj let je tudi v Areju upravičila vlogo favoritinje in prišla do naslova svetovne prvakinje v superveleslalomu. Ilka Štuhec je za Shiffrinovo zaostala 26 stotink, kar ji je prineslo končno 8. mesto. Tekmo je zaznamoval hud padec Lindsey Vonn

Shiffirnova je za dve stotinki prehitela Italijansko Soffio Goggio, za pet stotink pa Švicarko Corinne Suter, ki je zasedla trejo mesto. Američanka je tako osvojila že četrti naslov, pred tem pa je trikrat osvojila že zlato v slalomu.

Ilka štuhec na 55. Zlati lisici

Ilka Štuhec se je na progo podala s številko 11, veljala za favoritko, vendar ji je do kolajne zmanjkalo 19 stotink.

Tekmo supervelesaloma je zaznamoval grd padec Lindey Vonn, ki je napovedala konec kariere po tekmi v Areju. Vonnova je pristala v zaščitnih mrežah, vendar je lahko sama vstala in prismučala do cilja. Njena zadnja tekma v karieri bo tako nedeljski smuk.