03:11, sob, 20. Apr

Gajser v lov na prvo zmago v sezoni

Slovenski motokrosist Tim Gajser, svetovni prvak razreda MXGP, bo danes lovil prvo zmago v sezoni 2020. Na drugi postaji v nizozemskem Valkenswaardu pa ga čaka težka naloga, saj je sobotne kvalifikacije po smoli končal v ozadju. Prva vožnja bo ob 13.15.

Tim Gajser. Foto: HRC

Gajser ima v novi sezoni s prve dirke drugo mesto: v Matterley Basinu je prepričljivo dobil drugo vožnjo, a zaradi padcev je bil šele osmi v prvi, kar je v seštevku prineslo drugo mesto za Nizozemcem Jeffreyjem Herlingsom.

Smolo pa je imel tudi v soboto na kvalifikacijah; začel je odlično, toda sredi preizkušnje mu je odpovedal motor in končal je šele na 33. mestu. Kvalifikacije je dobil Litovec Arminas Jasikonis pred Herlingsom in Špancem Jorgejem Pradom (KTM).

Lani je Gajser na tej progi, ki ne sodi med njegove najljubše, zasedel tretje mesto.

V razredu MX2 bo nastopil tudi Jan Pancar, ki je bil v kvalifikacijah 30.

Prva vožnja MXGP bo v Valkenswaardu začela ob 13.15, druga ob 16.10. V MX2 pa bodo dirkali ob 12.15 in 15.10.