V nedeljo je v Vuzenici potekala premierna predstava z naslovom Neustrašne, ki so jo pripravile članice gledališke šole Območne izpostave JSKD Radlje ob Dravi.
Zgodba, ki temelji na delu Pénélope Bagieu, je pod režijo Matjaža Jeznik doživela svojo odrsko realizacijo in požela navdušenje občinstva. Igralke – Luna Isak, Zala Javornik, Mila Kresnik, Tajda Mithans, Glorija Slivniker in Hana Slivniker – so odlično uprizorile svoje vloge, predstava pa je bila odlično sprejeta s strani publike, kar potrjuje tudi bučen aplavz ob koncu predstave.
Rezultat trdega dela in predanosti mladih igralk
Neustrašne ni le gledališki projekt, temveč tudi rezultat trdega dela in predanosti mladih igralk, starih med 12 in 14 let. V sklopu gledališke šole, ki je letos že tretje leto zapored organizirana, so se dekleta vsak teden srečevala z režiserjem, tudi med počitnicami. Skupaj so ustvarjali predstavo, ki je na koncu pokazala njihov izjemen napredek.
Kot pravi Cvetka Miklavec, vodja OI JSKD Radlje ob Dravi, je bila predstava ‘fenomenalna’, občinstvo pa je napolnilo dvorano, kar je še dodatno poudarilo uspeh tega projekta.
Župan občine Vuzenica, Franjo Golob, je po predstavi izrekel pohvale mladim igralkam in jim podelil rože, s čimer je priznal njihov trud in izjemen nastop.
Režiser Matjaž Jeznik pa je ob tem izpostavil, da je delo režiserja najtežje, ko predstava doseže svoj vrhunec in ko igralci stopijo na oder. Takrat namreč nimaš več nadzora, vse je prepuščeno igralcem.
Skupaj so z dekleti delali šest mesecev, najprej so se učili osnov gledališke igre – dikcije, izražanja, mimike ter improvizacijskih vaj – kasneje pa so se lotili samega besedila. Jeznik je povedal, da je bilo težko najti primeren tekst za dekleta, saj večina besedil za to starostno skupino vsebuje preveč odraslih tematik, vendar so vseeno uspeli najti pravo zgodbo.
Mila Kresnik, ena od igralk, je po predstavi izrazila zadovoljstvo z odzivom občinstva. Poudarila je, da je bil občutek po predstavi odličen, saj so dekleta prejela močan aplavz, kar jim je vlilo še večje veselje in motivacijo. Po njenem mnenju predstava prinaša pomembno sporočilo: ženske se ne smejo bati biti to, kar so, ter da imajo moč spreminjati svet okoli sebe.