Maribor bi lahko v prihodnje postal sedež vsaj enega ministrstva.
Po naših informacijah se neuradno omenja, da bi prav področje lokalne samouprave lahko dobilo sedež v Mariboru. To bi pomenilo, da del države in pomembnih odločitev ne bi več potekal le v Ljubljani, ampak tudi v drugem največjem mestu v državi.
Področje lokalne samouprave trenutno deluje v okviru Ministrstva za javno upravo, a glede na to, da je predlog glede združevanja ministrstev, se omenja tudi ministrstvo za lokalno samoupravo, kohezijo in regionalni razvoj.
Čeprav uradnih potrditev za zdaj ni, bi morebitna umestitev ministrstva v Maribor predstavljala pomembno institucionalno okrepitev drugega največjega slovenskega mesta ter signal bolj uravnoteženega regionalnega razvoja države.






