15:21, nedelja, 16.02.2025
Maribor
temperature icon 0°C

Kristjani opolnoči pričakali božič

VIR: Pixabay.com/slika je simbolična

Kristjani po vsem svetu so opolnoči s polnočnicami pričakali božič. Predsednik Slovenske škofovske konference in novomeški škof Andrej Saje je polnočnico daroval v novomeški stolici. Ob tem je dejal, da božič prinaša v temo tega sveta sporočilo resničnega in pravega miru za vse ljudi.

Božično praznovanje je po besedah škofa povabilo, da ozavestimo skrivnost Gospodovega rojstva, ga sprejmemo v svoje življenje, se ga veselimo in nanj računamo.

Božič po njegovih besedah vabi, da se premaknemo z mesta, kjer smo, zapustimo dosedanje miselne in življenjske navade ter krepimo nove, bolj božje.

Ljubljanski nadškof metropolit Stanislav Zore pa je v pridigi pri polnočni maši v ljubljanski stolnici vsem zaželel, da bi v teh božičnih dneh dali iz src številke in denarnice ter jih odprli za zvezde in angele.

Vir: sta

Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Anketa

Ali praznujete valentinovo?

Loading ... Loading ...