17:58, ponedeljek, 19.01.2026
Maribor
temperature icon -3°C

Jutri prvi pogovorni večer v nizu predavanj ob 800-letnici Nadškofije Maribor

Ob jubilejni 800-letnici Nadškofije Maribor bo v torek, 9. decembra 2025, ob 19. uri, v veliki predavalnici Univerze Alma Mater Europaea na Slovenski ulici 17 v Mariboru pogovorni večer z naslovom »Prvi koraki za ustanovitev lavantinske škofije«.

Dogodek bo namenjen razmisleku o obdobju, v katerem je nastala lavantinska škofija, prvih korakih na poti njene ustanovitve ter pomembni vlogi, ki jo je pri tem imel salzburški nadškof Eberhard II. Prav iz lavantinske škofije se je namreč kasneje razvila današnja Nadškofija in metropolija Maribor, skupaj s škofijama Celje in Murska Sobota.

Na pogovornem večeru bosta sodelovala:

  • dr. Martin Bele, ki bo osvetlil vzhodnoalpski prostor v 13. stoletju,
  • mag. Lilijana Urlep, ki bo predstavila prve korake in vlogo salzburškega nadškofa pri ustanavljanju škofije.

Pogovorni večer bo ponudil dragocen vpogled v zgodovinske okoliščine, ki so zaznamovale cerkveni in širši družbeni prostor današnje severovzhodne Slovenije, ter pomembno prispeval k razumevanju razvoja Nadškofije Maribor ob njenem visokem jubileju.

 

Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Anketa

Kateri zimski šport imate najraje?

Loading ... Loading ...