21:15, petek, 18.04.2025
Maribor
temperature icon 11°C

Javna razprava o izobraževanju za digitalno državljanstvo predvidoma aprila

FOTO: pexels / slika je simbolična

Odbor DZ za izobraževanje, znanost in mladino je danes sklenil, da bo sklical javno predstavitev mnenj o izobraževanju za digitalno državljanstvo. Ta bo predvidoma 17. aprila.

Kot je v predlogu za sklic predstavitve mnenj zapisala predsednica odbora Mirjam Bon Klanjšček, želijo z razpravo okrepiti razumevanje o pomenu izobraževanja za digitalno državljanstvo in vsebin, ki naslavljajo tri ključna področja: pravice na spletu, biti na spletu ter dobrobit na spletu.

Izobraževanje za digitalno državljanstvo ključnega pomena

S poučevanjem in umeščanjem vsebin v šolski ter širši družbeni prostor povečujemo ozaveščenost o izzivih in vplivu tehnologije na naš pogled na svet, je zapisano v predlogu. Izobraževanje za digitalno državljanstvo je ključnega pomena za posameznika in družbo, saj uporabniku pomaga razumeti, komu lahko zaupa, kako zaščititi svoje pravice in kako ostane varen pri uporabi digitalnih storitev. S tem po mnenju Bon Klanjšček gradimo odgovorno, varno in pravično digitalno družbo.

Javna predstavitev mnenj naj bi dala odgovore na dvanajst vprašanj. Med drugim, katera znanja in spretnosti, vrednote in naravnanosti so danes ključne, da lahko otroci in mladostniki varno, odgovorno in učinkovito (so)delujejo v digitalnem svetu ter na kakšen način lahko šole učinkovito vključijo poučevanje digitalne varnosti v svoj kurikulum.

Razprava bo po navedbah predsednice odbora tudi priložnost za deljenje dobrih praks in iskanje rešitev, kako mlade pripraviti na varno in premišljeno digitalno prihodnost.
VIR: STA

Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Anketa

Ali pogosto kupujete lokalno pridelano hrano

Loading ... Loading ...