Danes zjutraj je Slovenijo pretreslo izredno stanje, saj so bile številne šole in vrtci evakuirani zaradi domnevne grožnje z bombo.
Med drugim so evakuacije potekale tudi na območju Maribora, Ptuja, Brežic in drugih slovenskih mest. Na družbenih omrežjih starši množično poročajo o dogajanju in skrbno spremljajo razmere.
Ravnateljica OŠ Rada Robiča Limbuš: Situacija je pod nadzorom, ni razloga za strah
Na Ptuju so bili evakuirani vsi vrtci, kot je na Facebooku zapisala uporabnica Maja Klasinc: “Ptuj tudi, vsi vrtci evakuirani, šole tudi nekatere.” Podobno poročajo tudi iz Brežic, kjer je Andreja zapisala: “Pri nas pa spraznili šolo in policija pred šolo.”
Učenci v primeru nevarnosti že na varnem
Po besedah ravnateljice OŠ Jurija Dalmatina Krško so učenci v primeru nevarnosti že na varnem. V obvestilu staršem so zapisali: “Zaradi grožnje, da je na šoli nameščena eksplozivna naprava, danes pouka ne bo. Otroci naj ostanejo doma, vsi tisti, ki pa so že na šoli, so že na varnem, na šolskem igrišču, kjer vas čakajo.”
Policija trenutno izvaja preglede več ustanov po državi, da bi preverila verodostojnost groženj in zagotovila varnost vseh vpletenih. Po neuradnih informacijah naj bi šlo za anonimne prijave o nameščenih eksplozivnih napravah, vendar še ni potrjeno, ali je grožnja resnična.
Stopnja ogroženosti je majhna
STA poroča, da so šole o tem takoj obvestile policijo, ki je ugotovila, da gre za generična sporočila, stopnja ogroženosti pa je majhna, so za STA pojasnili na Generalni policijski upravi. Ker ni nobene nevarnosti, lahko otroci pridejo v vrtce in šole, so dodali. O dogajanju in ukrepanju se policija v skladu s protokolom usklajuje z ministrstvom za vzgojo in izobraževanje in bodo v kratkem pripravili obvestilo za javnost.
Obvestilo o uporabi eksplozivnih sredstev v Osnovni šoli Destrnik – Trnovska vas
Obrnili smo se tudi na PU Maribor, njihove odgovore še čakamo.