V letu 2025 je Mestna občina Maribor poskrbela za posodobitev igrišč v šolskih in vrtčevskih enotah po mestu. Skupno so obnovili šest igrišč v vrtcih in dva v osnovnih šolah: Osnovni šoli Bojana Ilicha in Malečnik ter vrtcih Borisa Pečeta (enota Kamnica), Ivana Glinška (enota Kosarjeva), Jožice Flander (enota Razvanje), Studenci (enoti Iztokova in Limbuš) in Vrtcu Tezno (enota Mehurčki). Danes so v Vrtcu Tezno tudi uradno otvorili igrišče z novim igralom, ki bo otrokom omogočalo še več gibanja in igre na prostem.
Gibanje kot temelj otroškega razvoja
Ravnateljica Vrtca Tezno Mojca Cvirn je ob otvoritvi poudarila pomen gibanja v otrokovem razvoju: “Z gibanjem otrok zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša, kaj zmore, doživlja veselje in raziskuje svet okoli sebe. Gibanje ni ločeno od drugih dejavnosti, temveč je vtkano v vsak trenutek otrokovega dneva. Novo igralo bo otrokom omogočalo razvoj gibalnih sposobnosti in igro na svežem zraku, kar jim veliko pomeni.”

Dodala je, da upa, da bo občina tudi v prihodnje prisluhnila otrokom in strokovnim delavcem ter vlagala v kakovostno opremo za igro in razvoj otrok.
Občina vlaga v dostopna igrišča za vse
Župan Mestne občine Maribor Aleksander Saša Arsenovič je pojasnil, da je občina letos uredila skupaj 26 igrišč, od tega 18 javnih, 2 pri osnovnih šolah in 6 pri vrtcih: “Zavedamo se, kako pomembna je igra na prostem – ne samo za otroke, temveč tudi za starše in stare starše. Od leta 2021 smo vzpostavili 26 novih javnih igrišč, ki jih nadgrajujemo z vadbenimi napravami za starejše in gibalno ovirane osebe. Naš cilj je bil, da ima vsaka mestna četrt vsaj eno javno igrišče, in ta cilj smo dosegli. V Teznu smo na Romihovi ulici, na željo občanov, postavili tudi specializirane naprave za gibalno ovirane, saj želimo, da so prostori za igro dostopni vsem, brez izjeme.”

Za obnovo in ureditev igrišč je bilo od leta 2021 namenjenih več kot 1 milijon evrov, od tega 300 tisoč evrov letos, iz kombinacije proračunskih, donatorskih in evropskih sredstev.













