Včeraj je v Minoritski cerkvi potekala slovesnost ob praznovanju dneva Mestne občine Maribor, kjer so podelili najvišje občinske nagrade in priznanja posameznikom ter organizacijam, ki so pomembno prispevali k razvoju in prepoznavnosti mesta.
Naziv častnih občanov Maribora sta letos prejela kiparka Vlasta Zorko in pravnik Ivan Gorjup
Zorkova, ena izmed najvidnejših slovenskih kipark, je bila nagrajena za 70-letno delovanje na področju likovne umetnosti ter sooblikovanje javnega prostora v Mariboru. Ivan Gorjup, nekdanji predsednik Temeljnega sodišča v Mariboru in dolgoletni odvetnik, je bil nagrajen za svoj prispevek k razvoju pravosodnega sistema in družbenega življenja v mestu.
Zlati grb Mestne občine Maribor je prejel dr. Elko Borko, dolgoletni ginekolog, za izjemen prispevek k razvoju mariborske ginekologije in raziskovanju zgodovine medicine v mestu. Srebrni grb je bil podeljen malečniškemu duhovniku dr. Sebastijanu Valentanu za njegovo delo na področju družbenih dejavnosti in ohranjanja kulturne dediščine. Bronasti grb je prejela pesnica in tabornica Nina Medved za dolgoletno delo v mladinskem sektorju, zlasti na področju taborništva in kulture.
Med prejemniki priznanj sta bila tudi Zavod Franko, ki je prejel listino mesta za svoj prispevek k razvoju skupnostnega socialnega dela na področju duševnega zdravja, ter Potujoča knjižnica – Bibliobus Mariborske knjižnice, ki že več desetletij prispeva k izobraževanju, strokovnemu izpopolnjevanju, kulturnemu delovanju in skrbi za razvedrilo v Mariboru in okolici.
Slavnostni dogodek je spremljal bogat kulturni program, ki ga je povezovala Minca Lorenci. Za nepozabno vzdušje so poskrbeli Ana Bezjak, Emkej, Žan Videc, Leon Firšt, Jaka Krušič in Gregor Hrovat.
Zahvala za organizacijo dogodka gre ustvarjalni ekipi: Kseniji Repini, avtorici scenarija in grafik, ter Mateji Kokol, ki je dogodek režirala in oblikovala vizualno podobo. Luka Ogrizek (DJ) je s sodelavci poskrbel za animirane podobe in glasbeni del programa, za osvetlitev pa je poskrbel Darjan Domadenik. Nika Mirt (Štajerski argo) je prireditev obogatila z izbranimi citati.
Osrednji govorec je bil župan Mestne občine Maribor, Aleksander Saša Arsenovič, ki je v svojem govoru poudaril dosežke mesta in izrazili optimizem glede njegove prihodnosti, pri čemer je izpostavil pomen sodelovanja vseh prebivalcev pri nadaljnjem razvoju in uspehu Maribora.






