V petek, 20. junija 2025, se je v prostorih občine Rače odvil podpis pogodbe za sanacijo občinskih cest v letu 2025 z izvajalcem Cestno podjetje Ptuj d.d..
Samo Rajšp, župan občine Rače – Fram je povedal: “Novo leto prinaša tudi novo pogodbo na področju cestne infrastrukture. Kot vsako leto smo na občini Rače – Fram objavili javni razpis. Tudi letos lahko povem, da je bil kot najugodnejši ponudnik za obnovo sedmih odsekov občinskih cest izbrano Cestno podjetje Ptuj. Vrednost investicije znaša približno 222.000 evrov.”
Dodal je, da imajo z omenjenim izvajalcem že dolgoletne izkušnje – gre za kvalitetnega izvajalca, ki je strokovno usposobljen, zato ne pričakujejo nobenih težav: “Z deli bomo začeli hitro po podpisu pogodbe. Najprej bo izvedena uvedba v delo, nato pa imamo rok štiri mesece za dokončanje vseh del.”
Glede na terminski plan pričakujejo, da bodo dela zaključena še pred zimo, kar je pomembna pridobitev: “Naš cilj je, da vsako leto obnovimo vsaj nekaj kilometrov cest, tako da se v predvideni življenjski dobi – približno dvajset let – vse asfaltirane občinske ceste postopoma obnovijo.”