Občina Poljčane je včeraj začela praznovanje 20. obletnice ustanovitve samostojne občine. Prvi del jubilejnega dogajanja je na prizorišče pri Športnem parku Poljčane privabil številne obiskovalce vseh generacij, ki so uživali v pestrem programu, druženju in glasbi. Praznovanje se bo v prihodnjih dneh nadaljevalo še z osrednjo občinsko slovesnostjo in tradicionalnim pohodom na Boč.
Praznični petek je bil namenjen predvsem družinam in najmlajšim. Obiskovalci so si ogledali gledališko predstavo Pogumna Špelka, ki temelji na istoimenski knjigi, izdani ob lanskem občinskem prazniku. Dogajanje so dopolnjevale različne animacije in interaktivne vsebine, občina pa je obiskovalcem ob jubileju pripravila tudi sladko pozornost.

V večernih urah je osrednje mesto prevzela glasba. Nastopili so mladi lokalni glasbeniki, med njimi tudi šolski band Osnovne šole Kajetana Koviča Poljčane. Za nadaljevanje prazničnega vzdušja je poskrbel Ansambel Galama, vrhunec večera pa je bil nastop Ansambla Saše Avsenika, ki je obiskovalce navdušil z izborom priljubljenih narodno-zabavnih skladb.

Osrednja slovesnost in zaključek na Boču še sledita
Jubilejno praznovanje pa se s tem še ni zaključilo. V torek bo v telovadnici Osnovne šole Kajetana Koviča Poljčane potekala osrednja občinska slovesnost ob 20-letnici občine. Na njej bodo predstavili dosežke preteklih dveh desetletij ter podelili občinska priznanja in nagrade posameznikom ter organizacijam, ki so pomembno prispevali k razvoju lokalne skupnosti. Med prejemniki priznanj bosta tudi Jasna Orešič za dolgoletno delo na področju kulture in prostovoljstva ter Rokoborski klub Poljčane za uspešno dvajsetletno delovanje na področju športa.
Praznovanje se bo zaključilo v soboto s tradicionalnim športno-rekreativnim dogodkom Vsi na Boč. Udeleženci se bodo na priljubljeni vrh podali peš ali s kolesom, zaključek pri planinskem domu pa bo spremljalo druženje, pogostitev in glasba.
Županja Občine Poljčane Petra Vrhovnik je ob jubileju poudarila, da je 20 let občine pomemben mejnik, ki ga zaznamujejo s ponosom in hvaležnostjo do vseh občank in občanov, ki soustvarjajo skupnost. Ob tem je izpostavila pomen sodelovanja, razvoja in povezanosti, ki so zaznamovali dve desetletji občinske poti.
Občina tako v prihodnjih dneh vabi občane in obiskovalce, da se pridružijo preostalim dogodkom praznovanja ter skupaj obeležijo dve desetletji razvoja, povezovanja in skupnih uspehov.






