23:38, torek, 10.03.2026
Maribor
temperature icon 9°C

Dispečerji na številki 112 po skoraj dveh letih končujejo stavko

Slika je simbolična. Vir: Pexels

Dispečerji na številki 112 bodo v ponedeljek prekinili stavko, ki se je začela 19. februarja 2024. Do prekinitve prihaja po skoraj dveh letih stavkovnih aktivnosti in pogajanj med zaposlenimi, sindikatom in vlado, poroča N1.

Vlada seznanjena s sporazumom

Vlada se je danes seznanila s sporazumom o prekinitvi stavke in načinu reševanja stavkovnih zahtev, ki je bil dosežen med vlado, sindikatom Ministrstva za obrambo ter stavkovnim odborom zaposlenih v Centru za obveščanje in regijskih centrih za obveščanje.

Sporazum bodo podpisali v ponedeljek na Ministrstvu za obrambo. Vlada je za podpis sporazuma pooblastila ministra za obrambo Boruta Sajovica, poroča N1.

Stavka v vseh centrih za obveščanje

Zaposleni v centrih za obveščanje so stavkali od 19. februarja 2024. Stavkovne aktivnosti so potekale v Centru za obveščanje ter v vseh 13 regijskih centrih za obveščanje po državi, poroča N1.

Plačna reforma in neizpolnjene zahteve

S plačno reformo so bila delovna mesta operaterjev na številki 112 opredeljena kot delovna mesta dispečerjev v centrih za obveščanje, kar je prineslo tudi izboljšanje plač. Zaposleni pa so ves čas opozarjali, da kljub temu še vedno niso obravnavani enakovredno z dispečerji v zdravstvu in gasilstvu.

Ob napovedi stavke so poleg zahtev po ustrezni sistemizaciji delovnih mest in pravičnem vrednotenju dela izpostavili še devet dodatnih zahtev. Rešitev dela teh zahtev, predvsem na področju pravic in pogojev dela, so pričakovali v okviru kolektivne pogodbe, poroča N1.

Dogovor se je nakazoval že lani

Da se stavka približuje koncu, so konec lanskega leta nakazovale že izjave sindikata Ministrstva za obrambo, saj sta bili strani takrat že blizu končnega sprejetja stavkovnega sporazuma, poroča N1.

Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Anketa

Ali boste šli na prihajajoče volitve?

Loading ... Loading ...