POMEMBNO OBVESTILO: Preklicali dogodek Odprtje Jabolčne sadne poti v Svečini

Organizatorji dogodka Odprtje Jabolčne sadne poti v Svečini sporočajo, da jutrišnji dogodek odpade.
Okužena tudi partnerka 32-letnega Mariborčana, oba zaposlena v UKC Maribor

Okužbo z novim koronavirusom so potrdili še pri eni zaposleni v Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor. Okužena zdravnica je partnerka 32-letnega kliničnega farmacevta, pri katerem so okužbo potrdili v četrtek pozno zvečer, sama pa je dobila navodila za samoizolacijo. V Sloveniji je tako potrjenih sedem primerov okužb s koronavirusom.
FOTO: V Rušah jih pri delu ne zmoti niti večer

Nekaj dni nazaj smo poročali, da se v Rušah intenzivno ureja okolica lokala Green Caffe. Očitno pa ne počivajo niti ko pade mrak.
Na glas – Občina Lovrenc na Pohorju 16/2019-2020

Ne zamudite tokratne oddaje Na glas, ko smo govorili o občini Lovrenc na Pohorju. Občina je na zadnjih lokalnih volitvah dobila novega župana. Kako se torej novi župan spopada z izzivi vodenja občine, kje vidi njen največji potencial in kakšna je pravzaprav njegova vizija vodenja, smo govorili z direktorico občinske uprave, gospo Simono Grobelnik, direktorico […]
Ministrstvo predlaga popolno prepoved obiskov v domovih za starejše

Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je danes predlagalo vsem izvajalcem, da uvedejo popolno prepoved obiskov v domovih za starejše. Razlog je naraščajočega število okuženih s koronavirusom v Sloveniji. S popolno prepovedjo pa bi prispevali k večji meri varovanja zdravja uporabnikov, stanovalcev v domovih za starejše.
VIDEO: V Sveti Trojici čakajo na novega zdravnika

V Sveti Trojici so lanskega aprila po 13-ih letih spet dobili zdravnika za splošno, družinsko medicino in odprli ambulanto v pritličju zgradbe Občine Sveta Trojica. Februarja pa je taisti zdravnik dal odpoved v Zdravstvenem domu Lenart in odšel drugam. Župan David Klobasa pa se zdaj mrzlično trudi, da bodo kmalu lahko podpisali pogodbo z novim […]
Okuženi 32-letnik zaposlen v UKC Maribor

Prvi primer okužbe z novim koronavirusom v Mariboru so v četrtek popoldne zabeležili pri 32-letniku, ki je zaposlen v Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor, so danes potrdili v tem zavodu. Bolnik je v bolnišnici v izolaciji, so navedli.
Tudi v Mariboru potrjen primer koronavirusa

Včeraj ob 17.30 so vzpostavili vstopno točko za primer izbruha koronavirusa. Postavljena je med Cesto proletarskih brigad in Ulico Eve Lovše. Malo za tem pa so sprejeli sprejeli 32-letnega moškega, okuženega s koronavirusom. Sprejem je potekal po protokolu.
Pred nami je 8. marec – mednarodni dan žensk

Mednarodni dan žensk, 8. marec, bo letos poudaril pomen prizadevanj vseh generacij, da bi skupaj dosegli večjo enakost v pravicah in možnostih obeh spolov. Tudi tokratno geslo mednarodnega dneva poudarja priznavanje pravic ženskam.



