13:43, tor, 16. Apr

NK Pohorje: NK Pesnica

V 15. krogu Štajerske nogometne lige med Pohorjem in Pesnico smo bili priča zanimivim priložnostim, presenečenjem in napakam. V prvem polčasu tako ena kot druga stran ni ožela zadetkov.
V drugem polčasu je bila slika popolnoma drugačna. Sonce je se je počasi poslavljalo, skladno s tem pa tudi zbranost v obrambni vrsti NK Pohorja. Gostujoči nogometaši so z nekaj sreče prišli do treh zadetkov v zgolj petih minutah, vse zasluge pa gredo napadalcu Maticu Ravnjaku, ki je zadel prve tri zadetke za Pesnico v tej sezoni. Rušani so z zavedanjem situacije v nadaljevanju igrali ofenzivnejšo igro, kljub mnogim poisskusom so zadeli le enkrat, ko je Alen Hutinski prvič vzbudil vzdušje domačih gledalcev. Tehnotim Pesnica, ki je premagala Pohorje s 3:1 še vedno ostaja na predzadnjem mestu, zaostanek za dvanajstim NK Pohorjem pa je skopnel na eno točko razlike. Kot zanimivost lahko izpostavimo, da v Štajerski nogometni ligi kažejo večjo uspešnost Koroški klubi. Fužinar kljub izenačenju proti Peci zanesljivo ostaja na vrhu lestvice, Dravograd je z izenačenjem zdrsnil na tretje mesto. NK Radlje, ki trenutno s tremi točkami zaostaja za drugo uvrščenim Lenartom, bo prihodnji teden pred domačimi tribunami pričakalo Pohorske nogometaše, dvoboj pa bomo spremljali tudi na BK TV.