21:03, čet, 25. Apr

Ilka Štuhec na pragu velikega zmagoslavja v Lake Louisu

Ilka Štuhec je v kanadskem Lake Louisu na pragu največjega uspeha v karieri. Mariborčanka po 30 tekmovalkah vodi na smuku v kanadskem Lake Louisu in se ji nasmiha prva zmaga na tekmah za svetovni pokal alpskih smučark.

Edina slovenska predstavnica na tekmah v Kanadi Ilka Štuhec je nastopila s startno številko 29 in izvrstno izkoristila dobre razmere na progi. Ob prihodu v cilj je za 22 stotink sekunde prehitela takrat vodilno Italijanko Sofio Goggio za prevzem vodstva. Švedinja Kajsa Kling je trenutno na tretjem mestu. Na startu je še 29 tekmovalk.

Štuhčeva je bila pred letošnjim Lake Louisom najboljša četrta pred tremi leti na superveleslalomu v Beaver Creeku, v smuku pa je lani marca v Garmisch-Partenkirchnu osvojila peto mesto. Decembra 2011 je bila na smuku v Lake Louisu šesta.

Boštjan Kline je sezono v hitrih disciplinah danes odprl s petim mestom na superveleslalomu v francoskem Val d’Iseru.